O spoločnosti Finep

Finep sk a.s.

História spoločnosti


Spoločnosť FINEP bola založená v roku 1995. Patrí medzi najväčšie developerské spoločnosti v Českej republike. FINEP sa špecializuje na výstavbu rezidenčných bytových projektov a veľkých administratívnych centier. Pri realizácii projektov kladie dôraz na nadštandardný servis a spokojnosť klientov. Kľúčová je lokalita, originálna architektúra, kvalitná realizácia stavby a plnohodnotná občianska vybavenosť. K dnešnému dňu spoločnosť FINEP postavila viac ako 10 000 nových bytov v niekoľkých desiatkach úspešných projektov. Medzi administratívne komplexy spoločnosti FINEP patrí napríklad projekt City West v pražských Stodůlkách, poskytujúci zázemie pre globálne spoločnosti ako sú napr. Siemens, Vodafone, Hyundai, Nixdorf, CGI a Komerční banka.


Za profesionalitu a vysokú úroveň poskytovaných služieb získal FINEP v roku 2010 prestížne ocenenie Developer roku. Aj ďalšie ocenenia dokazujú kvalitu jednotlivých projektov. V rezidenčnej výstavbe získal titul Best of reality projekt Mazanka v Prahe. Niekoľkokrát bol ocenený komplex administratívnych budov City West.


FINEP je česká spoločnosť, ktorá v roku 2006 rozšírila svoju pôsobnosť na Slovensko a od roku 2013 realizuje projekt aj v Mongolsku. Produktové portfólio je doplnené ponukou finančných a realitných služieb. FINEP začal aj s novou družstevnou výstavbou v Českej republike. V roku 2014 kúpou realitnej spoločnosti MAXIMA Reality vstúpil FINEP na trh sekundárnych nehnuteľností. MAXIMA Reality je najväčšou špecializovanou realitnou kanceláriou pre Prahu a jej okolie. FINEP patrí do skupiny FINEP HOLDING, ktorá je so základným imaním vo výške 4 miliardy českých korún, najväčšou českou developerskou skupinou v Českej republike. Viac informácií na www.finep.cz.


Na Slovensku začala činnosť spoločnosť FINEP v roku 2006 projektom Jégého alej, kde v lete roku 2016 dokončili 4. etapu. Tento rezidenčný projekt je situovaný blízko centra Bratislavy. Nachádza sa v mestskej časti Ružinov, na Jégého ulici. Lokalita sa vyznačuje dostatkom zelene, bohatou infraštruktúrou a výborným dopravným spojením.
Po dokončení výstavby Jégého alej prichádza FINEP s ďalším projektom PREMIÉRE. Tento rezidenčný projekt ponúka nádherne panoramatické výhľady a nachádza sa na Šancovej ulici v Starom meste. Jeho predaj bol spustený začiatkom roku 2017.

Napísať správu

Zanechajte nám prosím svoje údaje, aby sme vás mohli kontaktovať.

Vaše osobné údaje spracovávame v súlade s GDPR